O firmie

Biuro projektów Siedlce JK Architektura świadczy usługi w zakresie:

– Projekty indywidualne
– Rozbudowy i modernizacje
– Adaptacje projektów gotowych
– Wizualizacje 3d

ETAPY POWSTAWANIA PROJEKTU
Etap pierwszy – pierwsze spotkanie
Pierwsze spotkanie do niczego nie zobowiązuje. Na spotkaniu potencjalny inwestor zapoznaje się szczegółowo z naszą ofertą. W trakcie spotkania rozmowa przebiega na temat oczekiwań klienta, planach, potrzebach oraz upodobaniach. Powyższa rozmowa ma za zadanie skonkretyzowanie potrzeb klienta dotyczących przyszłej inwestycji takich jak: program użytkowy, wielkość pomieszczeń czy bryła budynku. Na życzenie klienta spotkanie może odbyć się na działce inwestora lub siedzibie firmy.
Etap drugi – projekt koncepcyjny
Praca nad projektem to współpraca projektanta oraz klienta. Każdy klient, projekt, czy oczekiwania na temat wymarzonego budynku są inne co sprawia że praca nad nim musi być indywidualna i dostosowana do potrzeb. W trakcie pracy nad projektem koncepcyjnym staramy się aby zebrane informacje na pierwszej rozmowie maksymalnie wykorzystać do zaprojektowania budynku spełniającego oczekiwania . Projekty Siedlce i okolice wykonywane przez nasze biuro muszą być zgodne z przepisami prawa budowlanego, warunkami technicznymi oraz obostrzeniami z warunków zabudowy bądź planu miejscowego. Wynikową powyższego jest pierwsza koncepcja budynku prezentowana w postaci rzutów, elewacji czy prostych wizualizacji. W miarę postępu prac dochodzi do spotkań z inwestorem, w trakcie których dzielimy się rezultatami naszej pracy które konsultujemy, analizujemy, wymieniamy uwagi oraz dyskutujemy nad najlepszymi rozwiązaniami funkcjonalnymi oraz estetycznymi budynku. Zależy nam na zadowoleniu klienta dla tego każda sugestia oraz uwaga inwestora jest dokładnie analizowana i brana pod uwagę przy dalszej pracy nad zaprojektowaniem obiektu maksymalnie spełniającego jego oczekiwania. Praca nad koncepcją trwa do momentu aż oczekiwania klienta oraz nasze pomysły na projekt będą satysfakcjonujące dla obu stron. Po zatwierdzeniu koncepcji przez inwestora przystępujemy do kolejnego etapu czyli projektu budowlanego.
Etap trzeci – wykonanie projektu budowlanego
Kolejnym krokiem jest finalizacja projektu budowlanego. Po akceptacji przez Inwestora koncepcji następuje uszczegółowianie wcześniejszych ustaleń i dopracowywanie projektu budowlanego. W między czasie trwają pracę nad innymi branżami takimi jak: elektryczna czy sanitarna. W sytuacji gdy jest to wymagane przepisami prawa projekt uzgadniamy z rzeczoznawcami ds. PPOŻ oraz Sanitarnych. Po zakończeniu pracy nad projektem, przekazujemy inwestorowi 5 egzemplarzy gotowych projektów (jeden dodatkowy egzemplarz dla inwestora).
Etap czwarty – uzyskanie pozwolenia na budowę
Na życzenie inwestora po uzyskaniu odpowiednich pełnomocnictw, w imieniu klienta występujemy do odpowiedniego urzędu w celu zatwierdzenia projektu budowlanego oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę.

DLACZEGO MY ?
– Posiadamy doświadczenie zdobyte przy projektowaniu różnego rodzaju obiektach od budynków mieszkalnych po usługowe;
– Mamy doświadczenie na lokalnym rynku wykonując projekty w Siedlcach, Łukowie, Łosicach, Mińsku Mazowieckim czy Sokołowie Podlaskim;
– Posiadamy zespół pełen zapału oraz ciekawych pomysłów;
– Współpracujemy z wieloma doświadczonymi zespołami wykonującymi dla nas projekty konstrukcyjne, sanitarne, elektryczne czy kosztorysy;
– Współpracujemy z doświadczonymi rzeczoznawcami ds. BHP, Sanitarnych, PPOŻ;
– Pracujemy tylko na licencjonowanym oprogramowaniu takim jak: ArchiCAD, SketchUp, V-ray, SPECBUD;
– Staramy się ciągle podnosić swoje kwalifikacje.

projekty Siedlce i okolice JK architektura Zapraszamy!